Työntekijät

Hallinto

Annu Kemppainen

Toiminnanjohtaja

annu@pride.fi / +358 44 744 8042

Laura Laine

Talous- ja hallintopäällikkö

laura@pride.fi / +358 44 277 3611

Ota yhteyttä Lauraan näistä asioista:

Jäsenasiat
Lahjoitukset
Vuoden 2024 kumppanuudet
Laskutustietomme

Laura Vainio

Viestintäpäällikkö

laura.vainio@pride.fi / +358 44 961 6518

Helsinki Pride -tapahtuma

Johanna Storck

Vastaava tuottaja

johanna@pride.fi / +358 44 493 4964

Sosiaali- ja nuorisotoiminta

Yasmin Yusuf

Sosiaali- ja nuorisopalveluiden asiantuntija

yasmin@pride.fi / +358 45 133 7077

Puhelinaika ja ajanvaraukset tiistaisin klo 11-13

Ota yhteyttä Yasminiin näistä asioista:
Together -työ:
Yksilötason asiakastyö turvapaikanhakijoille, pakolaistaustaisille ja maahanmuuttajataustaisille
Together-ryhmät ja -toiminta
Sosiaali- ja nuorisotyön verkostot ja koulutukset

Luna Goc

Nuorisotyön asiantuntija

luna@pride.fi / +358 44 493 2099

Ota yhteyttä Lunaan näistä asioista:
Yksilötason asiakastyö sateenkaarinuorille
Nuorten Pride -vertaistoiminta
Vierailut

Enni Happonen

Sosiaali- ja nuorisopalveluiden asiantuntija

enni@pride.fi / +358 44 779 9744

Ota yhteyttä Enniin näistä asioista: Koulutukset ammattilaisille ja oppilaitoksille, ympärivuotinen vapaaehtoistyö, avoin yhteisötoiminta

Touko Niinimäki

Koulutussuunnittelija (Sense of Belonging -hanke)

touko@pride.fi / +358 44 759 8318

Cecilia Ihatsu

Ohjaaja

cecilia@pride.fi / +358 44 2810 358

Ota yhteyttä näistä asioista:
- Espoon Pride -kahvila
- Nuorten aikuisten ryhmä

Helsinki Pride -yhteisön hallitus

Hallituksen jäsenet tavoittaa hallitus@pride.fi.

Puheenjohtaja 2024

Senni Moilanen

senni@pride.fi

Varapuheenjohtaja 2024

Annika Lundström

annika.lundstrom@pride.fi

Hallituksen jäsenet 2024

Boodi Kabbani

Matti Numminen

Matti Pihlajamaa

Jyrki Rantanen

Heini Salminen

Hallituksen varajäsenet 2024

Agnes Sarvi

Laura Haimila

Sonja Raunio

Toimitilat

Postiosoite:

Helsinki Pride -yhteisö ry Tallberginkatu 1 C, PL 168, 00180 Helsinki. (Mikäli liikut autolla, pääset ajamaan C-rapun luo sisäpihalle Tallberginkadun puoleisesta porttikongista.)

Toimistolla ei ole avoimia aukioloaikoja, varaathan ajan tapaamiseen työntekijän kanssa ennakkoon. Tallberginkatu 1 C, 4 krs, aulasta oikealle (Yhteisötilat).

Fyysinen esteettömyys

Toimiston estettömyys

Lue täältä toimistomme esteettömystiedot aina saapumisesta ja autopaikoista sisätiloihin saakka.
Esteettömyystiedot

Lisää meistä

Meistä

Olemme olemassa, jotta kukaan ei jäisi yksin. Teemme töitä seksuaali- ja sukupuolivähemmistöihin kuuluvien ihmisten oikeuksien, osallisuuden ja hyvinvoinnin eteen. Lue lisää toiminnastamme ja historiastamme.
Tutustu meihin

Osallistu

Tietoa, kuinka voit osallistua Helsinki Pride-Yhteisön toimintaan eri tavoin, aina tapahtumista kumppanuuteen.
Tutustu toimintaamme

Tietoa & Tukea

Täältä löydät tietoa moninaisuudesta, tukea erilaisiin elämäntilanteisiin sekä yhteisöllistä toimintaa.
Löydä tietoa ja tukea